نوشته: جمعه 5 آذر 1395 ساعت: 8:37 نویسنده: مدير سايت
به گزارش روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی جهاد کشاورزیطرح کاهش سن کشتار مرغ مرحله ای اجرا می شود/ کاهش ۲۰۰ گرمی وزن مرغ در فاز نخست
طرح کاهش سن کشتار مرغ مرحله ای اجرا می شود/ کاهش ۲۰۰ گرمی وزن مرغ در فاز نخست

معاون مدیر کل دفتر امور طیور معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی با بیان این که طرح کاهش سن کشتار مرغ به صورت مرحله ای انجام خواهد شد، افزود: وزارت جهاد کشاورزی به منظور پیشگیری از ضرر و زیان مرغداران در مرحله نخست اجرای طرح، سخت گیرانه عمل نکرده است.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی، امید امینی با اشاره به کاهش ۲۰۰ گرمی وزن مرغ در مرحله نخست اجرای طرح اظهار کرد: با توجه به این که وزن مطلوب مرغ باید میانگین بین ۱٫۲۰۰ تا ۱٫۵۰۰ باشد، قرار شد در مرحله اول اجرای طرح کاهش سن کشتار وزن مرغ تنها ۲۰۰ گرم کاهش یابد. به این ترتیب میانگین وزن تولیدی مرغ از ۱٫۸۰۰ تا حداکثر ۲٫۲۰۰ متغیر است.
معاون مدیرکل دفتر امور طیور معاونت امور تولیدات وزارت جهاد کشاورزی، یکی از اهداف اصلی اجرای طرح مرحله ای کاهش سن کشتار مرغ را پیشگیری از شوک اجرای طرح به مصرف کننده و تولیدکننده عنوان کرد و افزود: با اجرای طرح مرحله ای پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۶ به وزن مطلوب مرغ برسیم.
امینی با بیان این که مصرف کنندگان اطلاعی از فواید مرغ سبک و مضرات مرغ سنگین وزن ندارند، افزود: یکی از مشکلات اصلی اجرای طرح کاهش سن کشتار، فرهنگ نادرست مصرف کنندگان در ایران است که بر خلاف سایر کشورها، عادت به مصرف مرغ سنگین دارند. این در حالی است که هزینه اضافه ای که مصرف کننده بابت خرید مرغ وزن سنگین پرداخت می کند برای پرئتئین نیست و صرف خرید چربی های اضافه مرغ می شود.
وی هدف از اجرای طرح فوق را برد- برد به نفع تولیدکننده، مصرف کننده و در نهایت دولت دانست و در ادامه افزود: با اجرای این طرح شاهد بهبود ضریب تبدیل مرغ در مرغداری ها خواهیم بود. به طوری که همزمان با این رخداد ضمن کاهش مصرف دان(حدود ۵۸۴ هزار تن در سال)، ۷۵۸ میلیارد تومان نیز در اقتصاد کشور، صرفه جویی می شود.
معاون مدیر کل دفتر امور طیور معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، از کاهش مصرف واکسیناسیون همزمان با اجرای طرح فوق برای تولیدکنندگان خبر داد و افزود: از سوی دیگر اجرای طرح کاهش سن کشتار موجب می شود که مصرف کنندگان نیز ضایعات کمتری در زمان خرید مرغ داشته باشند.
امینی همچنین اجرای طرح کاهش سن کشتار مرغ را موجب حذف موانع بازارهای صادراتی این محصول برشمرد و تصریح کرد: به منظور افزایش و توسعه بازارهای صادراتی و جلب رضایت مشتریان خارجی، میانگین وزن مرغ تولیدی را بین ۱٫۲۰۰ تا ۱٫۵۰۰ تا پایان سال ۹۶ تثبیت خواهیم کرد.
وی، با بیان این که اجرای این طرح بر اساس درخواست مرغداران آغاز شده است، افزود: وزارت جهاد کشاورزی طرح کاهش سن کشتار را با موافقت انجمن مرغداران گوشتی تدوین کرده و به اجرا گذاشته است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی معاون امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی

  • کلیدواژه ها: طرح کاهش سن کشتار مرغ مرحله ای اجرا می شود/ کاهش ۲۰۰ گرمی وزن مرغ در فاز نخست
  • طبقه: اخبار بازدید: 8842

    آگهی های متنی